Hakkımızda

 

KURULUŞ

Şirketimiz Nisan 1990‘da faaliyete başlamıştır. Eshot’un sermaye payı olarak devrettiği 29 adet 5.90 Man marka otobüslerle ilk seferlerine başlayan şirketimiz , 1990 yılında  BMC A.Ş.’den alınan 10 adet Fatih marka otobüs ve  25 adet Ikarus marka otobüs alımları ile filosunu genişletmiştir. Şirketimiz, kuruluşunun ilk yıllarında metropol alanı dahilinde akaryakıt istasyon işletmeciliği, gaz servisi hizmeti, otopark isletmeciliği hizmetleri de vermiştir. Filonun ve faaliyet alanının genişlemesi ile İzmir’in çeşitli semtlerinde atölye ve garajlar kurulmuştur. Kuruluşta ortağımız Eshot Genel Müdürlüğü'nün sermaye payı olarak aktardığı otobüslerle faaliyete başlayan İzulaş; bugün 300 otobüs ile hizmetlerine devam etmektedir.

 

KURULUŞ  AMACI

3030 Sayılı Yasa’nın verdiği yetkiye dayanılarak İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ESHOT Genel Müdürlüğü'nün de ortağı bulunduğu İzulaş, İçişleri Bakanlığı'ndan aldığı yetkiyle kent içi toplu ulaşım hizmetini yürütmektedir. ESHOT’ la eşgüdüm içinde yapılan bu hizmetin temel amacı, kent içi ulaşımın en iyi seviyelere çıkarılması olduğu bir gerçektir.
İzulaş bir toplu ulaşım şirketi olmakla birlikte, kamu hizmeti yürüten ve kamu yararını ön planda tutan bir hizmet anlayışına sahiptir. Bu hizmet anlayışı gereği, yapmakta olduğu ulaşım hizmetinin asıl amacı İzmir Halkı'nın sosyal konumunu geliştirerek sorunsuz  bir kent içi ulaşımını gerçekleştirmektir.